Работа в България?

fibank_new
Цариградско шосе № 111 П

Fibank

Валидна до: 16 Май 2024 / София

АНАЛИЗАТОР СТАТИСТИЧЕСКИ АНАЛИЗИ И МОДЕЛИ, Дирекция Анализ и контрол на риска, гр. София Ref.No AKR/0517SAM

Описание на длъжността

Кои сме ние – НИЕ СМЕ:

  • Лидери в иновациите и любима марка на хиляди българи
  • Различни и насърчаваме различността - това ни дава безценни предимства
  • Гъвкави, оперативни и без бариери във вътрешната комуникация

Какво ни отличава от останалите – УНИКАЛНИЯТ ЕКИП ОТ:

  • Цветни, интересни и стойностни личности
  • Професионалисти със стремеж към максималното
  • Съмишленици, които се харесват, подкрепят и ценят

Изисквания за длъжността

Принос и ключови отговорности:

  • Участва при разработването, тестването и прилагането на вътрешните модели на Банката в областта на управлението на риска
  • Извлича и обобщава статистически данни от различните информационни масиви на Банката
  • Извършва статистически анализи с помощта на специализиран статистически софтуер и/или програмни езици
  • Извършва текущ мониторинг на представянето на вътрешните модели на Банката, като при необходимост предлага варианти за тяхното усъвършенстване
  • Изготвя портфолио и ad-hoc анализи
  • Изготвя задания за промени в информационните системи на Банката, свързани с управлението на риска, и тества направените промени

За резултатност и ефективно изпълнение на ролята:

  • Висше образование степен Бакалавър/Магистър или последна година студент, специалности Статистика, Финанси, Иконометрия или други аналогични
  • Познания в областта на статистическите анализи, финансовото моделиране и иконометрията, свойства на статистически разпределения, линейни и логистични регресии, тестване на хипотези в регресии, Монте Карло симулации, методи за прогнозиране на волатилитет
  • Познания по отношение методите и концепциите за оценка на финансовия риск, в т.ч.
  • Value-at-Risk, модели за оценка на кредитен риск, IRB параметри при определяне рисковия профил на кредитни експозиции
  • Познанаване на основните характеристики на банкови продукти, в т.ч. сложна лихва, анюитет, погасителни планове
  • Много добри компютърни умения, включително познания по бази данни и базово програмиране (MS Excel, MS Access, VBA, SQL, STATA, Python)
  • Умения за трансформиране на аналитични концепции в работещи бизнес приложения и способност за самостоятелно решаване на проблеми и самостоятелно намиране на нужната информация
  • Много добро ниво на ползване на английски език  писмено и говоримо
  • Комуникативност, внимание към дейтайлите, презентационни умения и нагласа за работа в екип
  • Способност за работа под напрежение и спазване на срокове

Перспективи и възможности:

  • Да бъдеш успешен и да получиш признание - при нас пътят от лична инициатива до работеща практика е бърз и кратък
  • Да усещаш разбиране и подкрепа - ежедневно градим и пазим
    удоволствието от работата си заедно

  • Лично пространство, грижа и баланс - допълнителни годишен отпуск и здравно осигуряване; медицинско обслужване; спорт и отдих
  • Специални условия за служители при ползване на продукти на Банката
  • Участие в обучителни и мотивационни корпоративни програми